Meninės veiklos

Meno terapija – tai savęs pažinimo procesas bet kokia menine raiška, kuri kyla iš emocinių gelmių. Vilijampolės socialinės globos namai gyventojams siūlo dailės bei šokio užimtumus.

Dailės terapija ypatinga tuo, kad vaizdais gyventojai gali išreikšti tuos dalykus, kuriuos itin keblu išsakyti žodžiais. Jausmų ir potyrių vaizdavimas simboliais, potepiais gali būti veiksmingas raiškos ir bendravimo būdas. Šios terapijos tikslas – psichikos sveikatos gerinimas per piešimą, lavinant kūrybišką mąstymą, skatinant pasitikėjimą savimi, gerinant bendravimo, dėmesio sutelktumo įgūdžius. Dailės, popieriaus darbų užimtumo specialistė visada džiaugiasi turėdama pilną kabinetą jaunuolių, su kuriais skatinamas laisvumas, spontaniškumas – tokie piešimo rezultatai visada nustebina labiausiai!

Mūsų namuose taip pat pilna aktyvių ir judrių gyventojų, kurie jaučią muzikos ir šokio ryšį. Pagrindinis šokio terapijos principas – tai judesio ir emocijos santykiai. Judesys suteikia mums energijos, leidžia peržengti įprastą suvokimą, judesys subalansuoja, gydo psichinę energiją. Šokant ne tik stiprinami raumenys, imuninė sistema, prailginamas gyvenimas, bet kartu modeliuojamos kūno formos. Šokio užimtumo specialistė visada kviečia jaunuolius įsilieti į judesių pasaulį, jame atsiplaiduoti, jį kurti ir rodyti visiems žmonėms.

Teatro terapija yra puikus būdas dirbti su grupe. Naudojant šią terapiją atsiskleidžiamas sąmoningumas, sąveika su pasauliu ir kitais. Teatras ne tik gydo, bet ir ugdo – leidžia plačiai išsiskleisti žmonių saviraiškai. Teatro terapija – tai dar vienas meno terapijos būdas, kuomet vaikai, paaugliai, suaugusieji išreiškia save teatrinio meno metodais.