Sportinės veiklos

Sportas, negalią turintiems jaunuoliams – tai galimybė realizuoti savo poreikius, kontaktuoti ir draugauti su kitais visuomenės nariais, organizacijomis. Kiekvienas dalyvavimas ir pergalė globos namų vaikams yra puiki galimybė pranešti visiems apie savo gebėjimus, save. Aktyvi sportinė veikla Vilijampolės socialinės globos namuose organizuojama nuo 1993 m., kuomet pradėta bendradarbiauti su Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komitetu.
Kiekvienais metais Lietuvoje vykdomos įvairios Specialiosios Olimpiados varžybos, kuriose dalyvauja ir mūsų globotiniai, taip skatinama ne tik jaunuolių fizinė, psichinė sveikata, tačiau ir aktyvus laisvalaikio praleidimas. Vilijampolės socialinės globos namai iki šiol turi Pasaulio ir Europos Specialiosios Olimpiados žaidynėse ir Europos čempionatuose 15 prizininkų ir čempionų.
Vaikai gali pasirinkti jų poreikį labiausiai atitinkančią sporto šaką: krepšinį, sunkumų kilnojimą, bočią, futbolą, lengvąją atletiką, dviračių sportą, estafetes, riedučių sportą, sportinius užsiėmimus su treniruokliais, plaukimą, kaniterapiją. Sportinio užimtumo specialistai rūpinasi, kad fizinis aktyvumas gerintų jaunuolių psichomotoriką, dažnai rengia, organizuoja sportines šventes, sveikatingumo dienas. Ypatingas vaikų dėmesys skiriamas dar visai naujam užimtumo specialistui šuniui Amiui. Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti vaikams šią naują terapijos rūšį, kurioje svarbiausiais – šuns ir vaiko ryšis.